کاهش ۱۱ درصدی نزاع امسال در مازندران

کاهش ۱۱ درصدی نزاع امسال در مازندران

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، علی عباسی اظهار داشت: بر اساس گزارش ارسالی از مراکز استان ، بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندورود با عدد ۹۶۹ ، بابل با عدد ۸۲۵ و نوشهر ، چالوس با عدد ۷۳۲نفر و کمترین نزاع در شهرستان فریدونکنار با عدد ۹۶ نفرثبت شده است.

وی افزود: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، شهریور با هزار ۸۲۸، مرداد با هزار ۷۸۷ و خرداد با هزار و ۷۷۸ به ترتیب بیشترین و اردیبهشت ماه با هزار ۵۱۷ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می شود.

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می توان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفت و گو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

اخبار مرتبط

آمار نزاع در مازندران ۶ درصد کاهش یافت

کاهش ۸درصدی نزاع در مازندران

کاهش ۱۴درصدی نزاع در روزهایی که تاب آوری کمتر است!

0 نظر

ارسال نظر

capcha