بازارهای هدف و صادراتی محصولات کشاورزی توسعه یابد

بازارهای هدف و صادراتی محصولات کشاورزی توسعه یابد

به گزارش  مازند روز به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی صبح دوشنبه در دیدار با مدیران بندر امیرآباد، وجود و فعالیت این بندر را فرصتی برای استان برشمرد و گفت: با داشتن این بندر نباید کالاهای استان نظیر مرکبات از دیگر مبادی ارسال و صادر شود.

وی با اظهار اینکه هنوز بخشی از مرکبات استان برداشت نشده است، پایین بودن قیمت این محصول را از مشکلات بیان کرد و گفت: باید برای صادرات این محصولات برنامه ریزی شود و نسبت به توسعه بازارهای هدف اقدام کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه کشتی ها برای تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد زیاد معطل می شوند خواستار رفع این مسئله و تخلیه و بارگیری سریع شد.

سیاوش رضوانی مدیر بندر امیرآباد نیز گفت: بخش خصوصی برای صادرات محصولات کشاورزی و مرکبات اقدام به ساخت سورتینگ در بندر کرده است.

وی افزود: بندر برای صادرات مرکبات و محصولات کشاورزی استان آمادگی دارد.

وی با اظهار اینکه جاذبه ورود کشتی در بندر امیراباد زیادی است گفت: بندر امیرآباد ذون بندی شده و ذون عملیاتی ان تا سال ۱۴۰۰ تکمیل شده است.

مدیر بندر امیراباد ادامه داد: همچنین چهار سیلو در بندر امیرآباد در دست ساخت است که ۴۴۵ هزار تن فضای سرپوشیده در بندر وجود دارد.

وی افزود: همچنین از ۱۵ پست اسکله در ۱۳ پست کشتی وجود دارد  ازاینرو تخلیه و بارگیری کشتی ها زمان بر خواهد بود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha