آغاز عملیات اجرایی بیش از ۸۶۹۰ واحد مسکونی در مازندران

آغاز عملیات اجرایی بیش از ۸۶۹۰ واحد مسکونی در مازندران

سید محمد نظری، مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران گفت: تاکنون ۱۱۶ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن این استان نام‌نویسی کرده‌اند که پالایش این افراد نیز درحال انجام است.

وی با بیان اینکه سهمیه استان به صورت سالانه ۳۸ هزار و ۵۰۰ واحد است،‌ عنوان کرد: در این استان طی چهار سال باید ۱۵۵ هزار واحد ساخته شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران با اشاره به اینکه تقریبا تامین زمین برای مدت زمان دو ساله اول انجام شده است، اظهار کرد: بیش از چهارهزار هکتار اراضی منابع طبیعی را دریافت کرده‌ایم که به دلیل ارزش بالایی که از لحاظ قیمت دارد، امکان آن وجود ندارد که این زمین‌ها وارد این فاز شود، اما براساس دستور وزیر محترم راه و شهرسازی باید این اراضی را بفروشیم و زمین‌های مستعد و مناسب را جایگزین کنیم.

نظری افزود: همکاران ما در استان برای ایجاد شهرک جدید حدود ۳۸۰ هکتار زمین را از منابع طبیعی گرفتند و یک تفاهم نامه نیز با بنیاد مستضعفان منعقد شد که امروز اجرایی شد و مقرر شده ۱۲۰ هکتار از اراضی خود را ارائه دهند و این زمین‌ها برای دهک‌های یک تا سه رایگان و برای سایر به شکل توافقی باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات اجرایی بیش از هشت هزار و ۶۹۰ واحد آغاز شده است، گفت: کارگزاران ما، بنیاد مسکن،‌ بسیج سازندگی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز همکاری داشتند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از افتتاح واحدهای جدید در هفته‌های آتی خبر داد و اظهار کرد: برای هفته‌های آتی افتتاح خواهیم داشت چراکه تعداد واحدها از مرحله ۱۲ هزار و ۵۰۰ می‌گذرد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha