نامه افشین علا شاعر ایرانی به رئیس جمهور منتخب دولت چهاردهم

نامه افشین علا شاعر ایرانی به رئیس جمهور منتخب دولت چهاردهم

سال از محرم آفریدند!

تقدیر چنان رقم خورد که فردای روز اعلام پیروزی‌ات آغاز محرم باشد. این تقارن پرمضمون را به فال نیک بگیر و با همان جامه‌ی سیاه عزا که بر تن داری، به شادی دل این ملت صبور بیندیش. آن هم نه برای یک شب -که اگر محرم نبود، برایت جشنی باشکوه برگزار می‌شد- بلکه به چهار یا هشت سال آینده فکر کن. به دورانی که اگر در آن به عهد خود با ملت وفا کنی، این مردم وفادار تمام شب‌ها و روزهایش را به شکرانه‌ی انتخاب تو جشن خواهند گرفت. واما بعد:

اگر اصلاح‌طلب هستی: به اصلاحاتی بیندیش که سرور آزادگان جهان، حماسه‌ی خونین و جاودانه‌ی خود را به خاطر آن رقم زد. یعنی اصلاح امور امت جدش که در دست ناپاک یزید بن معاویه قرار گرفته بود. نه برای آن که حلقه‌ی یاران و هوادران خویش را به قدرت برساند. بنابراین انتظار می‌رود در مسیر دشوارت همه‌ی پاکان و صدیقان را از هر جناح و گرایشی به یاری برگزینی و تقوا را ملاک انتخاب کارگزارانت قرار دهی. حتی اگر از جناح و گرایشی مخالف حامیان تو باشند. و از یاد مبر که اصلاح امور امت، یعنی هم داد جوانان مظلوم این آب و خاک را بستانی، هم به مصائب امت پیامبر (ص) و تقویت نهضت جهانی اسلام بیندیشی. هم به جراحت دل دختران ایرانی که بخاطر پوشش‌ شان اهانت دیده‌اند مرهم بگذاری، هم به دادخواهی هزاران هزار دختر مدفون زیر آوارهای غزه‌ی مظلوم برخیزی. و از یاد مبری که در جهان معاصر، پرچم این دادخواهی به دست کیست؟ از این پرچم‌دار مجاهد و حکیم که بیش از تمام محافل و باندهای سیاسی دلسوز تو و خیرخواه ایران و اسلام است غافل مشو. و مبادا ضرورت تعامل با تمام دنیا حتی جهان غرب را با کرنش در برابر حرامیان مدرن و جانیان اتوکشیده و کراواتی که برخلاف ما فریب دشمن خود را نمی‌خورند، اشتباه بگیری. چپاولگران تشنه به خونی که علیرغم اعتراض و خشم جهانیان حتی ملت‌ها و جوانان غرب، وقیحانه بر حمایت از رژیم غاصب اصرار می‌ورزند. اسرائیلی که نه هفتاد سال پیش، بلکه هم‌اینک و پیش چشم تو و ما مشغول قتل عام بی‌وقفه‌ی زنان و کودکان فلسطینی است. و کیست که نداند امروز نگاه نگران اباعبدالله از گودال قتلگاه به کدامین خیام می‌نگرد و از امت جدش برای نجات کدام‌یک از نوامیس اسلام یاری می‌طلبد؟

اما اگر اصولگرا هستی: از هجوم تبلیغات تند جبهه‌ی رقیب علیه خودت کینه به دل مگیر. هرچه را که دیدی و شنیدی فراموش کن و به وسعت بخشیدن دایره‌ی شیفتگان رهبر و مقتدایت بیندیش که یک‌تنه در برابر نظام سلطه ایستاده است و برای تقویت این جبهه به یارانی صبور، حکیم و نوآور نیاز دارد. نه آنانی که با مدیریت غلط، ادبیات شعاری و ملال‌آور و گاه با ترویج فرهنگ ریا و مقدس‌مآبی کاری کردند که جوانان به دام دشمن غدار بیفتند و عطای تبلیغ ناشیانه و غلط سبک زندگی اسلامی را به لقای آن ببخشند. پس با تأسی به حکم قرآنی ادفع باللتی هی احسن، از دشمنی با رقیب بپرهیز و چنان کن که مردم اعتماد از دست رفته‌ی خود را به نظام اسلامی بازیابند. نظامی که رویش و بالیدن خود را مدیون خون دهها هزار سرو شهید سرافراز است. اما چون درختی سایه‌گستر از هرطرف مورد هجوم تبرهای آشکار و نهان قرار گرفته است. پس برای یاری به باغبان، بازوان ستبر جوانان پاکیزه را به یاری بگیر. جوانانی که در انحصار جناح و جریان هوادارت نیستند. بلکه خیل بی‌شماری از آنان بی هیچ شباهتی به حلقه‌ی محدود مدیران جوان و انقلابی امروز، دل در گرو این مرز و بوم دارند، اما دست‌شان از مناصب و فرصت‌ها کوتاه است. جوانانی که بی‌مهری دیده‌اند، استعدادهایشان نادیده مانده است و سرخورده شده‌اند. اما تو می‌توانی با کشف و جذب آنان کاری کنی که در صف اول مدافعان انقلاب بایستند و به دامان پرمهر رهبر مقتدر اما مظلوم‌ نهضت جهانی اسلام بازگردند.

افشین علا

۱۵ تیر  ۱۴۰۳

اخبار مرتبط

دولت جدید آقای پزشکیان به منافع کشاورزان مازندران توجه ویژه ای داشته باشد

سخنرانی رئیسی در بریکس و شکست عملیات روانی غرب‌گرایان!

شاعری: مرتجعین منطقه می‌خواهند مسئله قدس را کمرنگ کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha