حس خوب مادر و فرزند در فضای مجازی

حس خوب مادر و فرزند در فضای مجازی

خانه کودک مجموعه باغ کتاب تهران جمعه سوم دی ماه میزبان کودکان و مادرانی بود که آمده بودند تا شاهد رونمایی از اپلیکیشن «توپ مارکت» که ویژه مادر و کودک است، باشند. در این رویداد فرهنگی که مسئولان سازمان فضای مجازی سراج، مدیر شبکه نهال و مدیران اپلیکیشن توپ مارکت حضور داشتند؛ اَپ استور توپ مارکت توسط مجری شبکه کودک (گلی باقلوازاده) به والدین و فرزندانشان معرفی شد.

حضور بلاگر‌ها و مادران فعال در این برنامه بخش دیگری از مراسم بود. این مادران که در فضای مجازی به همراه کودک خود فعال هستند نیز از طراحی و اجرای این نرم افزار استقبال کردند.

خانم زهرا صادقی که از فعالان مادر و کودک در فضای‌مجازی است در خصوص این نرم‌افزار گفت: ویژگی برجسته این اپلیکیشن آن است که من به عنوان مادر خیالم از محتوایی که فرزندم در حال دریافت آن بوده، راحت است.

 

هدف؛ ایجاد محیطی امن برای مادر و کودک

مهدی عباسی، مدیر مرکز بازی و نرم‌افزارهای تلفن همراه سازمان فضای مجازی سراج با بیان اینکه سالم‌سازی فضای‌مجازی یکی از اهداف طراحی این اپلیکیشن بوده است، گفت: همکاران ما در سازمان فضای مجازی سراج، نزدیک به دو سال است که درحال تهیه اپلیکیشن توپ مارکت برای ایجاد فضای شاد و امن ویژه کودکان و مادران هستند.

 

وی با اشاره به اینکه دسته‌بندی‌های خاص ویژه مادر و فرزند از جمله مزیت‌های این نرم‌افزار است، افزود: یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار، وجود بازی‌های دسته‌بندی شده بر اساس سن است به طوری که مادران می‌توانند بازی‌های مختلف را برای فرزندانشان پیشنهاد دهند.

 

زمان صرف شده برای انجام بازی اهمیت دارد

در بخش دیگری از این برنامه سمیه کاظم‌بیگی، مدیر شبکه نهال با بیان اینکه هر بازی در فضای‌مجازی می‌تواند مزایا و معایبی برای کودکان داشته باشد، گفت: متاسفانه حوزه بازی برای کودک در عرصه رسانه بسیار خالی مانده بود.

وی در ادامه با اشاره به شرایط همه گیری کرونا و درگیری بیشتر خانواده با فضای مجازی اظهارداشت: باتوجه به این شرایط، والدین نیاز به بَستری برای کسب اطلاعات آموزشی بیشتر و بازی‌های کودکانه آن‌ها دارند که این اتفاقات مثبت در اپلیکشن توپ مارکت وجود دارد.

 

این کارشناس امور تربیتی صرف زمان در بازی‌های موبایلی و کامپیوتری را از جمله مولفه‌های مهم برای تربیت فرزند برشمرد و خاطرنشان کرد: گاهی فکر می‌کنیم فقط قرار دادن بازی برای کودکان کافی است، اما زمان صَرف شده فرزندان در بازی بسیار مهم است چراکه بازی‌ها این امکان را برای والدین به وجود می‌آورند تا در فضای کودکانه ذهن فرزندشان زندگی کنند.

وی در انتها تصریح کرد: لازم است والدین به ویژه مادران در کنار فرزندان بنشینند تا جهان زیستی کودکان را تجربه کنند.

 

بیش از هزار بازی و نرم‌افزار در دسترس مادران و کودکان

 

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha