رهایی ۳۲ محکوم به قصاص از چوبه‌دار ‌در استان مازندران/ پرونده‌های قضایی کاهش یافت

رهایی ۳۲ محکوم به قصاص از چوبه‌دار ‌در استان مازندران/ پرونده‌های قضایی کاهش یافت

رئیس کل دادگستری استان مازندران از رهایی ۳۲ محکوم به قصاص از ابتدای سال تاکنون خبرداد و گفت: این محکومان با همت روساء دادگستری و دادستان ها، شورای حل اختلاف استان و همکاران اداره زندان‌ها با گذشت اولیای دم، از قصاص رهایی یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری به نقل از دادگستری استان مارندران، حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری ‌اظهارداشت: در اجرای منویات ریاست قوه قضاییه مبنی بر پیگیری پرونده‌های قصاص جهت جلب رضایت اولیای دم و ترویج فرهنگ صلح و سازش با تلاش‌های بی‌وقفه دادگستری استان، اعضای شورای حل اختلاف استان و اداره کل زندان‌های مازندران با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری‌های مستمر با کسب رضایت اولیای دم 32 محکوم از 47 رای قطعی قصاص از اول سال تاکنون از چوبه دار رهایی یافتند و 15 نفر دیگر از محکومان به قصاص نفس نیز اقدامات اولیه جهت کسب رضایت از اولیا دم صورت پذیرفته است.

وی بر لزوم پیشگیری از وقوع جرم در جامعه و گسترش فرهنگ گذشت و صبوری و صلح و سازش در جامعه خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ صلح و سازش و مدارا نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها‌ی اجتماعی جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: در راستای کاهش پرونده‌های قضایی، کاهش ورودی پرونده‌ها و حتی جمعیت کیفری از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود نظیر شورا‌های حل اختلاف باید بیشتر از گذشته استفاده شود.

اخبار مرتبط

محیط‌بان مازندرانی قصاص نمی‌شود

حیات دوباره دو محکوم به قصاص در ساری

پیمان اکبری: بی‌اخلاقی‌های رخ‌داده را محکوم می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha