۲۰۰۰ میلیارد تومان یارانه نان در مازندران اختصاص یافت

  ۲۰۰۰ میلیارد تومان یارانه نان در مازندران اختصاص یافت

عباس‌علی وفائی نژاد با مهم و استراتژیک خواندن تامین گندم، آرد و نان در خدمات رسانی به شهروندان استان اظهار داشت: میزان حمایت دولت در بخش یارانه نان در استان مازندران ۲۰۰۰ میلیارد تومان در سال است.
وی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۱۶۵ میلیارد تومان یارانه به بخش نان اختصاص می یابد، افزود: همه دستگاه‌های متولی در نظارت و استفاده مطلوب و بهره‌مندی شهروندان از خدمات دهی و جلوگیری از سو استفاده افراد فرصت طلب از یارانه موجود مکلف هستند و اهتمام ویژه همه بخش‌ها در نظارت بر فرآیند و چرخه خرید تا تبدیل و تهیه نان را امری اجتناب ناپذیر خواند.
دبیر کارگروه آرد و نان مازندران با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون علیرغم رشد چندین برابری قیمت خرید تضمینی گندم، قیمت فروش گندم به کارخانجات ثابت نگه داشته شده تا حداقل تغییرات را در قیمت نان شاهد باشیم، تصریح کرد: در طول سال گذشته درخواست‌های مکرری از اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی مبنی بر تغییر و اصلاح و به عبارتی واقعی شدن قیمت ها را داشتیم که مراتب به کمیته‌های تخصصی ارسال تا پس از بررسی و آنالیز قیمت تمام شده جمع بندی به کارگروه استان جهت تصمیم‌گیری ارسال شود. حدود ۲۵ درصد قیمت نان مربوط به قیمت آرد است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه ۱۶ مولفه در قیمت نان تاثیرگذار است، گفت: این ۱۶ آیتم در افزایش خدمات مربوط به نان نقش بسزایی دارد و صرفه و توجیه اقتصادی نانوایان را تحت شعاع قرار می دهد.

وفایی نژاد با بیان اینکه احترام و رعایت حقوق شهروندان و نگاه حمایتی از اقشار مختلف جامعه یک اصل اساسی برای تصمیم سازان است، گفت: بررسی و بازنگری حقوق نانوایان نیز با توجه به شرایط اقتصادی جامعه مورد تاکید همه مسئولان و مردم شریف است.
دبیر کارگروه آرد و نان استان توجه و بازنگری در اصلاح قیمت نان و واقعی سازی نرخ آن را یک امر ضروری دانست و گفت: اصلاح قیمت نان می تواند از جهاتی موجبات تامین حقوق مصرف کنندگان را با ارتقای کیفیت نان، جلوگیری از تعطیلی خودسرانه واحدهای نانوایی و سهولت تهیه نان برای شهروندان با مراجعه به نزدیک ترین مراکز تولید نان و کاهش صف‌های انتظار خرید، به همراه آیتم‌های دیگری همچون افزایش زمان پخت نان، متناسب‌سازی وزن چانه و بهبود حجم نان مصرفی و حتی کاهش فروش آرد و حذف دلالان از چرخه نان را به همراه داشته باشد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه در مسیر خدمت سالم و صادقانه اقشار اعم از آحاد جامعه و صنوف و صنعتگران عرصه آرد و نان می توانند با همیت و تلاش مضاعف زمینه ساز بستر و توسعه استان را فراهم کنند بر پیگیری و تلاش در جهت تعالی بخشیدن به اهداف دولت و نظام در این بخش تاکید کرد.

اخبار مرتبط

۳ هزار شغل با ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مازندران ایجاد می‌‌شود

استاندار مازندران: ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشند

رئیس‌کل دادگستری مازندران: وضعیت کالاها در انبار اموال تملیکی مازندران رنج‌آور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha