منصور امینی:

این همایش تنها یک هزارم اقدامات بچه‌های انقلابی فضای مجازی را نشان می‌دهد

این همایش تنها یک هزارم اقدامات بچه‌های انقلابی فضای مجازی را نشان می‌دهد

به گزارش مازندروز به نقل از  سراج24 ، همایش معرفی گوشه ای از دستاوردهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضای مجازی عصر امروز (پنجشنبه ۱۲ دی ماه) به همت سازمان فضای مجازی سراج در سالن همایش های کوثر برگزار شد.
منصور امینی رئیس سازمان فضای مجازی سراج در این همایش اظهار داشت: یک بخشی از فعالیت ها، دستاوردها و اقدامات اثرگذار جوانان پرشور بسیجی فعال در بخش های مختلف فضای مجازی امروز به نمایش عموم گذاشته می شود.

وی ادامه داد: فضای مجازی مسئله ای است که هر کس از جایگاه خود به یک بعد آن نگاه می‌کند و شاید از بخش های دیگر آن غافل باشد.

امینی با تاکید بر لزوم بررسی تهدیدات و فرصت هایی که فضای مجازی برای جوامع به بار خواهد آورد اذعان کرد: در آینده در ۵ حوزه تغییراتی در فضای مجازی رخ می دهد که این تغییرات موجب تحولات اساسی در زندگی بشر خواهد شد.

وی به تحولات حوزه شبکه اشاره کرد و گفت: توسعه دسترسی به اینترنت یکی از تغییرات حوزه شبکه است که به تدریج دسترسی به اینترنت همگانی شده و شاید دیگر دولت ها نتوانند دسترسی به اینترنت را کنترل کنند. همچنین گسترش اینترنت اشیا از دیگر اتفاقات است که به سرعت در حال وقوع است.

رئیس سازمان فضای مجازی سراج اضافه کرد: رسیدن به سرعت های بالا در حوزه پردازش تاجایی که شبیه سازی پردازش مغز انسان در تراشه هایی کوچک امکان پذیر شود از دیگر تحولات حوزه شبکه است و امروز بسیاری به دنبال شبیه سازی حواس پنج گانه انسان هستند و اینها به معنای رسیدن به انسان مجازی است.

امینی تصریح کرد: برچیده شدن سیستم های بروکراتی و اداری، ناکارآمدی نظام های پولی و اقتصادی، توسعه بازی هایی که منجر به افزایش نافرمانی های اجتماعی و هرج و مرج در جامعه می شود و تحت تاثیر قرار گرفتن نظام های آموزشی از جمله تبعات رشد و توسعه پرشتاب فناوری ها است و این در حالی است که نهایت کاری که در آموزش و پرورش کشور ما برای کنترل تبعات گسترش فضای مجازی و فن‌اوری ها صورت گرفته، اضافه کردن درس سواد رسانه ای به یکی از مقاطع تحصیلی است!

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در نقاط مختلف کشور بچه ها به صورت خود جوش در حوزه های محتوا و آگاه سازی بدون هیچ بودجه و سازماندهی فعالیت هایی را در فضای مجازی شروع کرده بودند و سازمان سراج نیز حمایت هایی را برای این جوانان انقلابی در نظر گرفت.

رییس سازمان فضای مجازی سراج تصریح کرد: این چیزی که امروز در این همایش ارائه می شود تنها یک هزارم اقداماتی است که بچه های انقلابی در فضای مجازی انجام می دهند و به اعتقاد من اگر همین بچه ها و مجموعه های آتش به اختیار هم فعال نبودند و میدان را خالی می کردند شاید تا الان اتفاق بسیار اسفناکی برای انقلاب رخ می‌داد.

امینی در پایان به ناکارآمدی و بی تدبیری دستگاه های دولتی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: اتفاقاتی که امروز از سوی دستگاه های دولتی در فضای مجازی رخ داده است اگر اسمش را خیانت نگذاریم نمی دانم اسمش چیست!

اخبار مرتبط

پیام تسلیت سازمان فضای مجازی سراج به مناسبت درگذشت مرحوم نادر طالب‌زاده

نخستین کلینیک مادر، کودک و فضای مجازی

ارائه خدمات کتابخانه های عمومی قائم شهر در فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha