لزوم متعادل سازی قیمت شن و ماسه در مازندران

لزوم متعادل سازی قیمت شن و ماسه در مازندران
حسین زادگان با بیان اینکه هرگونه دپو ماسه و عرضه ترکیبی آن با ماسه‌های دریایی ممنوع است، افزود: با بررسی تعزیرات هر معدن دار موظف است مصوبات ستاد استانی را رعایت کند و در صورت عدم رعایت با معدنکاران برخورد می‌شود.

او تصریح کرد: کیفیت و قیمت ماسه دو موضوع اساسی است و پایش عرضه از معادن با ورود دستگاه‌های نظارتی ضرورت دارد.
 
به گفته استاندار مازندران برداشت شن و ماسه از دشت نظیر هم پس از صدور مجوزات قضایی و زیست محیطی امکان پذیر است.

حسین زادگان هر گونه فعال سازی معادن غیر فعال را پس از صدور مجوزهای مربوطه امکان پذیر دانست و گفت: محدودسازی فعالیت معدن در منطقه غرب استان می‌تواند از قاچاق و یا حمل و نقل این ماده معدنی از سایر مکان ها، جلوگیری کند.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت مازندران هم در این نشست با بیان اینکه تغییرات قیمتی شن و ماسه سبب نارضایتی شده است، گفت: ۱۲ تا ۱۵ میلیون تن نیاز سالانه شن و ماسه مازندران است و نرخ گذاری حمل و نقل شن و ماسه به تناسب شهر‌های استان مازندران انجام می‌شود.

قوانلو با بیان اینکه مصرف شن و ماسه در غرب مازندران بیشتر از مناطق مرکزی استان است تصریح کرد: براساس آخرین آمار، شن و ماسه به قیمت بیش از ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

او با بیان اینکه تغییر قیمت نهاده‌های دامی سبب نوسانات قیمتی شد اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد با فعالسازی یک یا دو معدن در غرب مازندران، در متعادل ساختن قیمت شن و ماسه و حمل و نقل این ماده معدنی اقدام کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: فعالسازی معادن هم از برنامه‌های سازمان صمت مازندران است و از ۱۵۰ معدن تعطیل مازندران رسیدگی به پرونده تعطیلی ۲۸ معدن در اولویت قرار دارد.

او با بیان اینکه ۱۸ معدن تاکنون در استان فعال شده است گفت: نحوه فعالیت ۱۶ معدن زغال سنگ مازندران نیز بررسی شد.
 
قوانلو تصریح کرد: سالانه نیاز شن و ماسه مازندران ۱۸ مییلون تن است و با اضافه برداشت‌های انجام شده ۱۶ میلیون تن شن و ماسه در معادن استان تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

درخواست رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران از وزیر کشور

برنامه های کمیته ایثارگران دهه مبارک فجر مازندران تشریح شد

سفر غیررسمی وزیر اقتصاد به مازندران با دستاوردهای رسمی

0 نظر

ارسال نظر

capcha