۵۵ درصد هنرجویان مراکز فنی و حرفه‌ای مازندران وارد بازار کار شدند

۵۵ درصد هنرجویان مراکز فنی و حرفه‌ای مازندران وارد بازار کار شدند

سید حسین درویشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۵ هزار و ۱۸۴ هنرجوی مازندران از ابتدای سال جاری تاکنون مهارت های آموزشی و فنی را در مراکز دولتی فرا گرفته اند که از این تعداد ۱۸هزار و ۷۶ هنرجو  مرد و مابقی زنان هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: در حال حاضر مازندران ۸۱۴ آموزشگاه خصوصی فعال دارد که در هشت ماهه امسال ۲۰ هزار و ۲۵ نفر در قالب ۴ میلیون و ۲۹۴ هزار نفر ساعت در این آموزشگاه ها آموزش دیدند.

درویشی تصریح کرد: چهار میلیون و ۴۴۰ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی از ابتدای سال تاکنون در بخش دولتی انجام شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران آموزش های مهارتی ارائه شده در بخش دولتی را شامل آموزش در مراکز ثابت دولتی، زندان ها، پادگان ها، مناطق روستایی، دانشگاهی، صنایع و صنوف، سکونتگاه های غیررسمی، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، معتادان بهبود یافته، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها و سایر اقشار آسیب پذیر عنوان کرد.

وی اظهار داشت: ۲۰ مرکز آموزش دولتی با دارا بودن ۱۸۲ کارگاه ثابت شهری به ۱۲ هزار و ۸۶۲ نفر در سال جاری در شاخه های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر آموزش‌ دادند.

درویشی تصریح کرد: ۴۰۰ هنرجو از خدمات مشاوره کارآفرینی و اشتغال و کلاس های کسب و کار در مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی استان بهره بردند.

وی یکی از ابزارهای مورد نیاز برای توسعه اشتغال در سطح جامعه را توانمندسازی نیروی انسانی برشمرد و افزود: در این راستا ۵۰ درصد هنرجویان مراکز آموزشی دولتی در شاخه صنعت آموزش دیده اند.  

وی از مهارت آموزی و مشاوره شغلی(تی، ام، سی) ۴۷۳ دانشجو در ۱۰ مرکز مدیریت مهارت آموزی در سال جاری در دانشگاههای مازندران خبر داد.

درویشی با اشاره به ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در ۱۲ زندان مازندران اظهار داشت: یک هزارو ۲۵۷ نفر معادل ۲۹۲ هزار و ۴۷۳ نفر ساعت از این آموزش ها استفاده کرده اند.

استان مازندران دارای ۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی با ۱۸۲ کارگاه است که بیش از ۹۰۰ حرفه در آن آموزش داده می شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha