مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر:

فعالیت مرغداران بابلسری در قالب زنجیره تولید/ تولید 17 هزارتن گوشت سفید

فعالیت مرغداران بابلسری در قالب زنجیره تولید/ تولید 17 هزارتن گوشت سفید

به گزارش مازندروز به نقل از آریا، حمیدرضا رحمانی با اشاره به تشکیل تعاونی مرغداران ساحل بهنمیر در شهرستان بابلسر، گفت: دو تعاونی مرغداران در این شهرستان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این تشکل دومین تعاونی مرغداران این شهرستان است که با عضویت 10 واحد تولیدکننده مرغ گوشتی دارای پروانه، فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: در حال حاضر تعاونی مرغداران بابلسر با 35 عضو در حال فعالیت است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر با عنوان اینکه تشکل‌ها از قدرت و توانایی خاصی برای رفع بسیاری از مشکلات برخوردار هستند، اظهار کرد: حمایت از تولیدکنندگان مرغ گوشتی، توزیع مطلوب نهاده‌های طیور بین مرغداران و نظارت بر واحدهای مرغداری برای تنظیم بازار از مزایای راه اندازی این تعاونی است.

رحمانی گفت: با تشکیل و راه اندازی تعاونی مرغداران، سطح مشارکت اعضا در تولید افزایش می‌یابد و تمام تلاش این تشکل این است که واحدهای مرغداران گوشتی در زنجیره‌ای به‌هم‌پیوسته در قالب تأمین منافع اقتصادی مشترک ساماندهی شوند.

وی بیان کرد: این تعاونی ها در زمینه رفع مشکلات تولید با انجام اقداماتی مانند پرورش، تهیه و توزیع جوجه، نهاده، سوخت، واکسن و تشکیل کلاش های آموزشی تخصصی صنعت مرغدارای می توانند در جهت رشد و شکوفایی صنعت مرغداری موثر باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر در پایان یادآور شد: این شهرستان با داشتن 122 واحد مرغ گوشتی و مادر و تولید سالانه 17 هزار و 543 تن گوشت سفید و 14 میلیون و 88 هزار قطعه جوجه یک روزه، 7 درصد گوشت سفید و 2.7 درصد جوجه یک روزه استان را تولید می کند.

اخبار مرتبط

تولید 900 تن سویا در ساری

بازخوانی مشکلات کارگری زیر سایه کرونا در مازندران

تولید سالانه ۳۰ هزارتن گوشت سفید در ساری

0 نظر

ارسال نظر

capcha