غفلت از گردشگری شهری مازندران در سایه جاذبه‌های طبیعی

غفلت از گردشگری شهری مازندران در سایه جاذبه‌های طبیعی

مهدی رزاجویان روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از چند طرح شهرداری ساری گفت : متاسفانه جاذبه های طبیعی ، تاریخی و فرهنگی در دورن شهرهای مازندران کاملا مورد غفلت قرار گرفته در حالی که این ظرفیت های شهری باید به نفع شهر و همچنین گردشگران مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اظهار این که فرهنگ و هویت به عنوان دو مقوله مهم باید در پیوست گردشگری شهری مورد توجه مدیران قرار بگیرد ، تاکید کرد : تقریبا در درون تمامی  شهرهای استان جاذبه های زیادی از جمله  موزه ها ،بناهای یادبود؛ مراکز هنری، تفریحی و ورزشی و طبیعی بویژه رودخانه وجود دارد که اگر برنامه ریزی شهری درست باشد همه اینها به منبع در آمد و اشتغال تبدیل می شود.

رازجویان با بیان این که نواحی شهری به علت آنکه جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیار دارند غالباً مقاصد گردشگری مهمی محسوب می‌شوند ، ادامه داد: نگاه متوازن و عدالت خوه در ایجاد طرح های خدماتی و عمرانی در همه نقاط شهری نیز مهم است که شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر باید به آن توجه کنند.

معاون عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر این نکته که  از ساری به عنوان مرکز استان باید به صورت ویژه توجه شود، گفت: اگرچه توزیع اعتبارات استانی با اساس معیار جمعیتی صورت می گیرد ، اما همسو با رویکرد توجه ویژه به مرکزیت استان ، باید به ساری نگاه خاص شده است.

وی با بیان اینکه ساری به عنوان قطب گرشدگری شهری از ظرفیت های بالایی برخوردار است، افزود : شهروندان باید در گردشگری شهری به لذت تفریحی لازم برسند و این امر به ایجاد خدمات ویژه گردشگری  نیاز دارد.

در این مراسم پارک بانوان ساری در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار شامل هشت هزار مترمربع ساختمان ، ۱۴ هزار مترمربع پارکینگ و سه هکتار فضای سبز در منطقه یک ساری واقع ابتدای بلوار فرح‌آباد با هزینه ۸۰میلیار تومانی به بهره برداری رسید.

همزمان با افتتاح این پارک امکانات و تجهیزات آتش نشانی بویژه لباس های مخصوص تنفس به ارزش پنج میلیارد تومان و ۲۲دستگاه خودرو مکانیزه حمل و نقل زباله به ارزش ۶۰میلیارد تومان هم بهره برداری شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha