۱۵ درصد تجارت خارجی روسیه ویژه استان سامارا است

۱۵ درصد تجارت خارجی روسیه ویژه استان سامارا است

به گزارش مازندروز به نقل از خبرنگار مهر، پپو اکلسیپ صبح پنجشنبه در نشست با فعالان اقتصادی مازندران با تقدیر از اتاق بازرگانی مازندران هدف از سفر به ایران و مازندران را آشنایی با ظرفیت های صادراتی بیان کرد و گفت: سامارا از نظر کشاورزی و صنعتی قوی و قدرتمند است و در این هیئت جمعی از فعالان اقتصادی استان حضور دارند.

وی با بیان اینکه شرکتی در زمینه تولید یخچال های سرمایشی وگرمایشی در این هیئت حضور دارد خواستار توسعه مبادلات بین مازندران وآستراخان روسیه شد.

الکسیپ، باورکردن یکدیگر را مهمترین مسئله در بیزینس بیان کرد و گفت: نتیجه این باورکردن سبب توسعه مناسبات و تجارت خواهد شد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی سامارا با بیان اینکه از نظر کشاورزی و صنعتی استان سامارا قوی است ادامه داد: ۱۵ درصد تجارت خارجی کشور روسیه را استان سامارا انجام می دهد.

وی افزود: همچنین این منطقه از نظر معادن قوی است و نیروی کار قوی در آن وجود دارد و جزو ۱۰ منطقه برتر روسیه است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی سامارا یادآور شد: همچنین از نظر جغرافیایی در منطقه خوبی واقع شده است و فعالیت قوی برای تقویت اقتصاد استان داریم.

هیئت اقتصادی استان سامارا روسیه روز چهارشنبه به استان مازندران سفر کرد و بازدید از واحدهای تولیدی از جمله برنامه های این هیئت بوده است.

اخبار مرتبط

پویایی اقتصاد مازندران با فعالیت پایانه‌های صادراتی

تولید ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی

ایجاد گردشگری کشاورزی در مازندران در دستور کار قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha