مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی:

320 تن خرمالو در سوادکوه‌شمالی برداشت شد

 320 تن خرمالو در سوادکوه‌شمالی برداشت شد

به گزارش مازندروز به نقل از ایلنا، قاسم حکمت‌شعار از برداشت 320 تن خرمالو در 22 هکتار از باغات شهرستان سوادکوه شمالی خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه درخت خرمالو در دامنه وسیعی از خاک‌های مختلف با بافت متوسط و زهکشی مناسب و حاصلخیز و حتی در خاک‌های رسی با بافت سنگین رشد می کند، گفت: شرایط مناسب اقلیم منطقه برای این محصول و وجود خرمندی یا خرمالوی وحشی خودرو از دیر باز در مناطق مختلف این شهرستان، دلیلی بر رشد و تولید محصول قابل ملاحظه‌ ارقام مختلف کشت شده خرمالو در این شهرستان طی سالهای اخیر می‌باشد.

حکمت‌شعار گفت: این درخت در مناطقی که اسیدیته خاک بین ۵.۶ تا ۵.۷ باشد دارای رشد مطلوب است و تحمل آن نسبت به خشکی و کمی آب قابل ملاحظه است، ولی آبیاری آن با آب کافی، عملکرد محصول را به نحو قابل توجهی افزایش می‌دهد. 

وی با اشاره به فعالیت زنبورداران در این شهرستان و وجود کندوهای زنبور در باغات شهرستان، نقش حشره زنبور عسل در گرده افشانی و افزایش عملکرد خرمالو را کاملا مؤثر عنوان کرد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه مگس میوه مدیترانه‌ای از مهمترین آفت درخت خرمالو در این شهرستان به شمار می‌روند، افزود: با برداشت به موقع میوه خرمالو می‌توان میزان خسارت آفات را کاهش داد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha