اسامی برخی استان‌ها که از پیک کرونا خارج شدند | نگران بازگشت مسافرانیم

اسامی برخی استان‌ها که از پیک کرونا خارج شدند | نگران بازگشت مسافرانیم

به گزارش  مازند روز به نقل از  ایرنا، رضا ملک زاده با بیان این مطلب افزود: تعداد بیمارانی تهرانی که به مراکز درمانی مراجعه کردند در یکی ۲ روز اخیر کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: در صورتی که مردم، توصیه های مسئولان مانند رعایت بهداشت فردی و جمعی، در خانه ماندن، حضور نیافتن در مراکز عمومی و پرتردد را مراعات کنند، شاهد کنترل و مهار بیماری خواهیم بود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: اگر مردم رعایت کنند تا آخر فروردین این بیماری مهار می شود، در غیر این صورت تا خرداد ماه، زمان نیاز است تا به وضعیت تعادل برسیم و از پیک این بیماری خارج شویم.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر مهمترین توصیه شما به مردم چیست، گفت: در حال حاضر مهمترین توصیه در خانه ماندن، رعایت طرح فاصله اجتماعی، شست و شوی مستمر دست با آب و صابون و پرهیز از تجمعات است.

ملک زاده اظهار داشت: این توصیه ها به این دلیل است که هم از ابتلای مردم پیشگیری شود و هم تعداد مراجعات بیماران به صورت یک دفعه به بیمارستان ها زیاد نشود تا کادر پزشکی بتوانند، خدمات مناسب را به مردم ارائه کنند.

  • احتمالا با بازگشت مسافران شاهد پیک بیماری خواهیم بود 

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نگران پیک بیماری با بازگشت مسافران هستیم، گفت: احتمالا ابتلای مسافران سالمی که به مناطق دارای شیوع بیماری کرونا سفر کردند، بیشتر از دیگران است و به احتمال زیادی تعدادی از آنان با علائم بیماری به شهرهای خود برمی گردند.

ملک زاده ادامه داد: باتوجه به اینکه ۸۰ درصد انتقال بیماری توسط افرادی است که هیچ علامتی ندارد، لذا مهمترین اقدامات برای مبتلا نشدن به بیماری، رعایت بهداشت فردی و جمعی و طرح فاصله گذاری اجتماعی است.

وی ادامه داد: فاصله گذاری اجتماعی به معنی متوقف شدن بیماری نیست، بلکه با اجرای این طرح، اپیدمی بیماری کند می شود تا هم تعداد مراجعات به بیمارستان ها کاهش یابد و هم کادر پزشکی قادر باشند مبتلایان را تحت درمان مطلوب قرار دهند.

اخبار مرتبط

۶۲ بیمار جدید به کرونایی های مازندران اضافه شد

افزایش دوباره بستری‌ها نسبت به ترخیصی‌ها

حریرچی: افزایش مبتلایان به کرونا در مازندران نگران کننده‌است / سلبریتی‌ها اقدام قابل توجهی در مقابله با کرونا نکردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha