زندگی آیت الله کریمی برگ درخشانی از کتاب قطور روحانیت شیعه است

زندگی آیت الله کریمی برگ درخشانی از کتاب قطور روحانیت شیعه است

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری مهر، در پیام تسلیت آیت الله سید رحیم توکل آمده است: ارتحال عالم ربانی و فقیه صمدانی آیت‌الله سیدجعفر کریمی در شرایط کنونی داغ حوزه‌های علمیه و جمع مومنینی که به خدمات شایان این فقیه عالیقدر آگاهی دارند را، دو چندان کرده است.

در این پیام تصریح شده است: آیت‌الله سیدجعفر کریمی برگ درخشانی از کتاب قطور روحانیت شیعه در ساده‌زیستی و پرهیز از زخارف دنیایی و آراسته به اندیشه‌ها و افکار بلند اسلامی در خدمت به جامعه و تربیت انسان‌های عدالت‌جو و ظلم‌ستیز و خادم دین و دنیای جامعه بود.

همچنین نوشته شده است: این استاد برجسته حوزه که از سال ۱۳۴۴ در نجف به نهضت امام خمینی (ره) پیوست، تا آخرین روز حیات طیبه بنیانگذار جمهوری اسلامی در خدمت آرمان‌های انقلاب اسلامی قرار داشت و با زعامت مقام معظم رهبری نیز با وثاقت و تحت اوامر ولی امر مسلمین به وظایف انقلابی خود عمل کرد.

در ادامه بیان شده است: مسئولیت‌های پرشمار از حضور در دو دوره خبرگان گرفته تا مسئولیت استفتائات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مد ظله العالی را خالصانه تنها برای خدمت به مردم و پیشبرد امور جامعه پذیرا می‌شد و با بهترین روش نیز به وظایف خود عمل می‌کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در ادامه پیام عنوان کرده است: آیت‌الله سیدجعفر کریمی امین امامین انقلاب بود و توانست خدمات ماندگاری را از خود بجا گذارد و ارتحال این عالم وحدت‌آفرین را به حضرت ولی‌عصر عج‌الله تعالی فرجه الشریف، نایب شایسته ایشان، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، مردم خوب و متدین کشورمان به ویژه مازندرانی‌های قدرشناس و ولایی، صمیمانه تسلیت و تعزیت عرض نموده، برای آن فقیه عالیقدر، علو درجات و حشر با اولیای الهی و برای بیت شریف و بازماندگان داغدار، صبر جمیل و اجر جزیل از خداوند علیم حکیم مسئلت می‌دارم.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha