پروازهای گردشگری در مازندران راه‌اندازی می‌شود

پروازهای گردشگری در مازندران راه‌اندازی می‌شود

سعدالله وطن خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یکی از زیرساخت های موجود را فعال بودن ۱۰ شرکت هواپیمایی در استان معرفی کرد.

مازندران سه فرودگاه در ساری ، رامسر و نوشهر دارد.

وی افزود: در جلسه مشترکی که بتازگی با میراث فرهنگی مازندران داشتیم ، موضوع حمایت از سفرهای گردشگری مردم این استان به دیگر کشورها مورد بررسی قرار گرفت تا بتوانیم خطوط پروازی را از از فرودگاههای استان به دیگر کشورها برای این منظور تعریف کنیم.

این مسئول توضیح داد: در حال حاضر تمامی سفرهای گردشگران مازندران به کشورهای دیگر از طریق فرودگاههای تهران انجام می شود، در حالی که سه فرودگاه این استان زیرساخت و ظرفیت برقراری خطوط مستقیم پروازی به خارج از کشور را دارند.

مدیرکل فرودگاه های مازندران گفت: برای این منظور و در گام اجرایی شدن این موضوع، موافقت و تایید شرکت فرودگاه های کشور برای برقراری خطوط پروازی جدید به کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه اخذ شده است .

وی با اعلام این که مهلت تعیین شده برای راه اندازی این خطوط سه ماه تعیین شده است، افزود: فرودگاه های مازندران با داشتن سه فرودگاه در غرب و مرکز استان پراکندگی های خوبی برای انتقال مسافران به وسیله هواپیما را دارد و عدم اطلاع آژانس های مسافرتی از آمادگی فرودگاههای مازندران برای برقراری این پروازها باعث شده تا این مهم تاکنون محقق نشود.

وطن خواه یکی از مباحث نشست مشترک با میراث فرهنگی را اطلاع رسانی در باره ظرفیت ها و زیرساخت های فرودگاههای مازندران برای راه اندازی پروازهای خارجی برشمرد و گفت: یکی از ظرفیت های دیگر فرودگاههای مازندران این است که شرکت های هواپیمایی فعال در آنها دارای هواپیماهای کوچک هستند و این آمادگی را دارند با ظرفیت ۵۰ نفر پرواز انجام دهند که این مزیت برای مسئولان تورها هم مهم است.

وی اضافه کرد: همچنین طی سال های اخیر اقدامات مورد نیاز برای توسعه و ارتقای زیر ساخت در فرودگاههای استان انجام شد که از جمله آن نصب سیستم ها و تجهیزات کمک ناوبری و  توسعه ترمینال هر سه فرودگاه بوده است. 

بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون در سه فرودگاه مازندران به صورت هفتگی بیش از یکصد پرواز نشست و برخاست دارد.

مدیرکل فرودگاههای مازندران موفق شدن در راه اندازی پروازهای گردشگری از فرودگاههای استان را وابسته به همکاری آژانس های مسافرتی و مجموعه های فعال در زمینه دانست و گفت : برای این منظور  قرار است برنامه هفتگی پرواز هواپیماهای استان به ادارات، نهادها و آژانس های مسافرتی اعلام و اطلاع رسانی شود.

بر اساس گزارش میراث فرهنگی مازندران، هم اکنون ۲۳۷ آژانس مسافرتی در استان فعال است.

اخبار مرتبط

از بوم‌گردی چه می‌دانیم؟

غفلت از گردشگری شهری مازندران در سایه جاذبه‌های طبیعی

بازگرداندن هزینه رزرو تکلیف مجموعه‌های گردشگری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha