لازمه تامین امنیت غذایی/ نژاد دام در مازندران اصلاح می شود

لازمه تامین امنیت غذایی/ نژاد دام در مازندران اصلاح می شود

به گزارش مازند روز به نقل از  خبرنگار مهر، سید علی اسدپیش از ظهر چهارشنبه در جلسه اصلاح نژاد دام در فرمانداری جویبار با اعلام اینکه شهرستان جویبار بعنوان شهرستان پایلوت در بحث نژاد اصلاح دام استان شناسائی شده است ، گفت: این شهرستان سهم بسزایی در بحث تولید گوشت قرمز و مرغ در استان مازندران دارد و در بازدید های صورت گرفته ، به اندازه قابل توجهی دام سبک در این شهرستان پرورش داده می شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای مختلف از سالها قبل در بحث نژاد اصلاح دام بمنظور هزینه کمتر با سودآوری بیشتر برای دامداران ، ورود پیدا کردند ، افزود: در این طرح باید برنامه ریزی های درستی برای افزایش تولید سرانه گوشت قرمز و کاهش هزینه ها داشته باشیم .

در ادامه معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران سرانه مصرف تولید گوشت قرمز در کشور را ۹۰۰ هزار تن بیان کردوگفت: حدود ۱۴۰ هزار تن گوشت قرمز سالانه وارد کشور می شود که اگر برنامه ریزی های مدونی در کشور انجام شود میتوان تولید این بخش را درکشور به ۲۰ درصد افزایش دهیم.

علیرضا عطائی نژاد یکی از اقدامات موثر در بحث افزایش تولید گوشت قرمز را توجه به نژاد اصلاح دام در کشور عنوان کردو افزود: این طرح برای نخستین بار درزنجان بمدت ۱۰ سال آغاز شده است و خوشبختانه نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای بهتر این کار در شهرستان جویبار ، کمیته علمی بمنظور بررسی جوانب مختلف کار تشکیل شده است ودولت بااجرای این طرح ، بدنبال خودکفایی در تولید گوشت قرمز و عدم وابستگی به واردات این محصول است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha