هشدار هواشناسی و مدیریت بحران درباره بارش برف و آبگرفتگی معابر

 هشدار هواشناسی و مدیریت بحران درباره بارش برف و آبگرفتگی معابر
به گزارش مازند روز به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران ؛مدیرکل هواشناسی مازندران به ورود سامانه سرد بارشی از عصر فردا در استان اشاره کرد و گفت: از عصر فردا تا پایان روز سه‌شنبه ۱۲ آذر شاهد بارش باران، بارش برف در ارتفاعات و محور‌های کوهستانی، کاهش دما و وزش باد گاهی نسبتا شدید در استان خواهیم بود.
سید محمدرضا رضوی به پیامد‌های این سامانه بارشی اشاره کرد و افزود: آبگرفتگی معابر بویژه در نیمه غربی، افزایش حجم آب رودخانه‌ها در استان، مه آلود بودن، کاهش دید، لغزندگی در محور‌های کوهستانی دور از انتظار نیست.
او گفت: در این مدت دریا مواج و طوفانی است و برای فعالیت‌های دریایی و صید و صیادی مناسب نیست.
مدیرکل هواشناسی مازندران افزود: برای روز‌های پنجشنبه و جمعه نیز سامانه سرد بارشی داریم که روز‌های آینده اطلاع رسانی می‌شود.
هشدار مدیریت بحران درباره پیامد ناپایداری جوی
مدیرکل مدیریت بحران مازندران  نیز در پی این ناپایداری جوی به مردم استان توصیه کرد؛ در این مدت دامداران و ساکنان بومی استان هم هنگام وقوع رگبار و رعد و برق، با رعایت نکات ایمنی، دامهای خود را دور از ارتفاعات، حاشیه رودخانه ها و دهانه مسیل ها و در مناطق امن نگهداری کنند.
احمدی با بیان اینکه با توجه به مواج بودن دریا، از ماهیگیری و انجام کلیه فعالیت های دریایی خودداری شود و صاحبان واحدهای پرورش ماهی واقع در حاشیه رودخانه ها نیز به علت افزایش حجم آب برای جلوگیری از خسارت اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.
او کوهنوردان را به پرهیز از صعود به قلل مرتفع استان در شرایط نامناسب جوی ،و رانندگان را به تجهیز خودرو به سیستم گرمایشی، ضدیخ، زنجیر چرخ، احتیاط هنگام تردد در راههای برفی، مه گرفته و لغزنده، توجه به هشدارهای ماموران پلیس راه و راهداری و پرهیز از رفتن به روستاهای واقع در مناطق کوهستانی و مرتفع توصیه کرد.

اخبار مرتبط

هشدار هواشناسی مازندران درباره سامانه سرد بارشی

بدرقه اردیبهشت 99 با هوایی خنک همراه با رگبارهای پراکنده

بارش پراکنده باران در برخی استان‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha