دانش‌آموزان مبتلا به آنفلوانزا نگران غیبت در مدرسه نباشند

به گزارش مازند روز به نقل از همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، اسفندیار نظری یکشنبه دهم آذر با اشاره به اینکه آنفلوانزا یکی از شایع‌ترین بیماری‌های فصلی استان مازندران است، افزود: دانش‌آموزان به دلیل ضعف جسمانی بیش از بزرگسالان در معرض خطر هستند.

وی با بیان اینکه سلامتی دانش‌آموزان بر هر چیزی اولویت و ارجحیت دارد، گفت: در صورت ابتلا به این بیماری محدودیتی برای غیبت دانش‌آموزان وجود ندارد.

معاون آموزش و پرورش مازندران شرط غیبت را هماهنگی والدین با مدیر مدرسه و با تشخیص پزشک معتمد عنوان کرد و گفت: در صورت ارائه گواهی پزشکی و هماهنگی با مدیر مدرسه هیچ مشکلی برای غیبت دانش‌آموز وجود ندارد.

نظری با بیان اینکه دانش‌آموزان نگران عقب‌ماندگی تحصیلی نباشند، افزود: با هماهنگی مدیران مدارس امکان برگزاری کلاس‌های جبرانی و فوق‌برنامه فراهم شده است تا دانش‌آموزان دروس زمان غیبت را جبران کنند.

وی همچنین از دانش‌آموزان خواست تا حتما در صورت کوچک‌ترین نشانه بیماری به مراقبان سلامت مدارس که تقریبا در تمامی مدارس حاضر هستند، مراجعه کنند و یا به مدیر و والدین خود اطلاع دهند تا از وقوع هر خطری پیشگیری شود.

به گفته معاون اداره کل آموزش و پرورش تاکنون مورد خطرناکی از شیوع آنفلوانزا در مدارس مازندران مشاهده نشده است و همکاری خوبی بین شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش برای پیشگیری و یا ورود به موقع به مسئله آنفلوانزا در حوزه دانش آموزی صورت گرفته است.

بیماری آنفلوآنزا امسال نیز همچون سال‌های گذشته با سرد شدن هوا به فهرست بیماری‌های واگیردار اضافه شده با این تفاوت که بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۱۵ تن از هموطنان را به کام مرگ کشانده است.

از ابتدای فصل سرمای امسال تاکنون بیش از دهها نفر در استان های مختلف کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزا و عدم پیگیری جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

وضعیت مدارس مازندران در روزهای کرونایی/ اختیار آزمون دروس غیرنهایی با مدیران

بازگشایی مدارس مازندران از فردا

فعالیت مدارس مازندران با پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha