کلاهبرداری تلفنی در صدر جرایم فضای مجازی مازندران است

کلاهبرداری تلفنی در صدر جرایم فضای مجازی مازندران است

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سردارسید محمود میرفیضی افزود: به دلیل طمع یا عدم توجه شهروندان به توصیه‌های پلیس فتا، کلاهبرداری تلفنی و پیامکی همچنان در حال رشد است.

وی گفت : با برقراری تماس تلفنی یا ارسال پیامکی مبنی بر برنده شدن شخص در مسابقه یا قرعه‌کشی، از آنها تقاضای اطلاعات شخصی کرده و با استفاده از این اطلاعات شخصی اقدام به کلاهبرداری از افراد بی اطلاع جامعه می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران در بخش دیگری تصریح کرد: به منظور برقراری نظم و امنیت اجتماعی در سطح استان از ابتدای سال جاری تاکنون با انجام طرح های عملیاتی کشفیات سرقت در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳درصد رشد نشان می دهد.

سردار میرفیضی اظهار داشت: در طی این مدت جرایمی همچون قتل، نزاع و درگیری فردی و دسته جمعی ۳۴ تا ۴۳ درصد کاهش یافت .

فرمانده انتظامی استان مازندران از افزایش ۱۶ درصدی کشف مواد مخدر در استان از سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: با اجرای طرح های عملیاتی و پاکسازی مناطق آلوده دراستان بیش از سه تن و ۲۶۷ کیلو گرم انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ و خرده فروشان مواد مخدر کشف شد .

وی با اشاره به کاهش ۱۱ درصدی تصادفات در استان گفت: در بخش تصادفات شاهد کاهش ۱۱ درصدی تصادفات خسارتی، کاهش ۲ درصدی مجروحان و افزایش سه درصدی متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی در سطح استان بوده ایم .

سردار میرفیضی در ادامه با اشاره به این که مردم زمینه ساز اصلی امنیت اجتماعی محسوب می‌شوند،تصریح کرد: بینش کافی، آگاهی نسبت به مسائل مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در مردم از مهمترین مولفه های مشارکت مردم در امنیت اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: در این راستا نگاه جامعه محوری پلیس در ایجاد نظم و امنیت عمومی از رویکرد مهم نیروی انتظامی است که با هدف جلب رضایت مردم و تحقق پلیس مردمی برای ارتقاء سرمایه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

هشدار پلیس فتا به خانواده‌های مازندرانی

راه اندازی استودیو تولید محتوای الکترونیکی در غرب مازندران

برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در ساری

0 نظر

ارسال نظر

capcha