منفی بودن آنفلوانزای پرندگان در میانکاله

منفی بودن آنفلوانزای پرندگان در میانکاله

به گزارش مازندروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، سیدحسین رضوانی گفت: در پی گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران مبنی بر تلف شدن حدود ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر در شبه جزیره میانکاله و مناطق موردنظر دیگر (گلوگاه و بهشهر) از عصر چهارشنبه دوم بهمن، همکاران رصد و پایش این اداره کل در محل حضور یافته و علاوه بر جمع آوری لاشه پرندگان و انجام نمونه گیری، نسبت به دفن آن‌ها اقدام کردند.
مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه نمونه‌های تکمیلی روز پنجشنبه انجام و عصر دیروز به آزمایشگاه‌های تهران و سطح استان برای آزمایش ارسال شد افزود: بر اساس گزارش‌های دریافت شده، نمونه‌های ارسالی آزمایش شده از نظر بیماری فوق حاد پرندگان، H9 H7، H5 و بیماری‌های فصلی مانند نیوکاسل منفی اعلام شده است.
سیدحسین رضوانی گفت: با توجه به تعداد گونه‌های تلف شده، عوامل دیگری مانند احتمال مسمومیت در این موضوع دخیل بوده و همکاران اداره کل دامپزشکی مازندران در مناطق یاد شده در حال بررسی، دفن لاشه ها، برآورد تعداد تلفات و نیز نمونه گیری‌های دیگر برای ارسال آن فردا به آزمایشگاه هستند.همچنین مدیرکل محیط زیست مازندران در باره آخرین جزئیات مرگ دسته‌جمعی پرندگان شبه جزیره میانکاله افزود: از عصر چهارشنبه لاشه تعدادی از پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله مشاهده و جمع‌آوری شد و با همکاری ماموران محیط زیست و دامپزشکی موضوع جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان در دستور کار قرار گرفت.
حسینعلی ابراهیمی از ممنوع بودن شکار پرندگان در شرق مازندران خبر داد و تصریح کرد: لاشه‌های پرندگان تلف شده جمع‌آوری و دفن بهداشتی شده است. همچنین بیشتر پرندگان تلف شده چنگر و در سواحل گلوگاه گزارش گردید.

اخبار مرتبط

معرفی بیمار آنفلوانزا در نوشهر به عنوان مبتلا به کرونا

پایان پاکسازی و بازگشت روال عادی به تالاب بین‌المللی میانکاله

بوتولیسم؛ عامل مرگ و میر پرندگان میانکاله

0 نظر

ارسال نظر

capcha