برف و باران در راه مازندران/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا

برف و باران در راه مازندران/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا

احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی روزهای آینده آسمان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: امشب به‌دلیل عبور موج تراز میانی در ارتفاعات استان شاهد بارش‌های پراکنده هستیم که بارش به‌صورت برف است.

وی افزود: صبح فردا جو پایداری در آسمان مازندران حاکم است و هوای استان به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری است ولی از عصر فردا بانفوذ جریانات سرد و مرطوب شمالی از سمت غرب است به‌تدریج شاهد بارندگی همراه با وزش باد نسبتا شدید هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  با بیان اینکه این بارندگی‌ها تا روز شنبه ادامه دارد، اضافه کرد: همچنین دمای هوا  در مناطق ساحلی و جلگه‌ای تا ۶ درجه و در ارتفاعات استان تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

اسدی تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از عصر شنبه به‌تدریج از ناپایداری و ابرناکی آسمان مازندران کاسته شده و روز یک‌شنبه آسمانی صاف تا نیمه‌ابری خواهیم داشت.

وی یادآور شد: صبح یک‌شنبه هوای سردی را در استان خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  با اعلام اینکه دریای مازندران از عصر جمعه به‌تدریج طوفانی خواهد شد، خاطرنشان کرد: این وضعیت تا صبح روز یک‌شنبه ادامه خواهد داشت که برای فعالیت‌های دریایی مناسب نخواهد بود.

اخبار مرتبط

بارش برف و باران و لغزندگی راه های البرز

بارش برف و باران در اکثرمحورهای مواصلاتی کشور

برف و باران راه های البرز را لغزنده کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha