درخواست مدیرعامل نساجی از مجلس

 درخواست مدیرعامل نساجی از مجلس

، 

صادق درودگر پس از پایان سمینار سالانه مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر، دسته اول و فوتبال بانوان کشور، با انتقاد از پرداخت نشدن حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌ها اظهار داشت: صداوسیما در پرداخت حق پخش محدودیت دارد و اگر باشگاه‌ها قرارداد حق پخش نداشته باشند، از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شوند. در این صورت لیگ ما حرفه‌ای نخواهد بود.

وی با بیان اینکه باشگاه‌های ایرانی درآمد ثابتی از فوتبال ندارند، بیان کرد: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی که برای برنامه هفتم بودجه می‌نویسند، با توجه به مطالبات مردم در حوزه فوتبال و خدمات این رشته به کشور، محبت کنند بودجه‌ای برای صداوسیما در نظر بگیرند تا حق پخش فوتبال هم پرداخت شود. بودجه باشگاه‌های ما از اسپانسرها یا شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی است.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران در ادامه عنوان کرد: قالیباف (رئیس مجلس)، نمایندگان و اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در این زمینه اقدام عاجلی کنند. قرار شد باشگاه‌های ما نامه‌هایی به مجلس، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بنویسند تا سریعاً در این زمینه کمک شود. این هشدار را می‌دهم و اعلام می‌کنم که چنین خطری برای باشگاه‌های ما وجود دارد. حل این مسئله به خودمان، فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان بستگی دارد؛ به‌ویژه وزارت ورزش که باید لایحه بدهد.

درودگر با اشاره به لزوم اقدام حمید سجادی در این زمینه خاطر نشان کرد: این موضوع بسیار مهم است و وزیر ورزش باید از ما حمایت کند تا برابر تیم‌های عربستانی - مانند النصر که رونالدو را جذب می‌کند - قد علم کنیم. روزی بود که تیم دوم ایران به قهرمانی آسیا می‌رسید.

وی به دو قهرمانی آخر تیم‌های باشگاهی کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا اشاره و تصریح کرد: استقلال و پاس در چه سالی قهرمان آسیا شدند؟ ما دیگر چنین افتخاری را کسب نکردیم و باید به آن روزها بازگردیم. تیم امید بیشتر از 40 سال است که به المپیک نمی‌رود؛ چون فوتبال ما مریض است و بیماری اقتصادی، ساختاری و برنامه‌ریزی دارد. مجلس باید حق فوتبال را به آن برگرداند.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران در پاسخ به این پرسش که چه مبلغی برای حق پخش تلویزیونی تعیین شده است، گفت: ما مبلغی پیش‌بینی نکرده‌ایم. AFC و فیفا بررسی کردند و آن زمان، ارزش لیگ برتر ایران برای حق پخش تلویزیونی را حدود 450 میلیون یورو برشمردند. ما این مبلغ را نمی‌خواهیم و تمایل داریم مبلغی منطقی و امکان‌پذیر به باشگاه‌ها پرداخت شود. درخواست کردیم تا نشستی با اعضای کمیسیون تلفیق مجلس داشته باشیم.

اخبار مرتبط

غایب بزرگ پرسپولیس مقابل نساجی را بشناسید

۵ بازیکن جدید به تمرینات نساجی اضافه شدند

درخواست مدیرعامل نساجی در رابطه با سوپرجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha