همه ایرادهای ورزشگاه خانگی نساجی برای میزبانی در آسیا+ عکس

 همه ایرادهای ورزشگاه خانگی نساجی برای میزبانی در آسیا+ عکس

تیم فوتبال نساجی مازندران به عنوان قهرمان جام حذفی در فصل گذشته، جواز حضور در مسابقات لیگ قهرمانان را به دست آورده، اما به دلیل مشکلات فراوانی که ورزشگاه شهید وطنی دارد به احتمال فراوان از سوی AFC تأیید نخواهد شد. برگزاری آخرین دیدار خانگی نساجی مقابل پرسپولیس در لیگ برتر مُهر تأییدی بر این نکته است که ورزشگاه شهید وطنی برای برگزاری مسابقات بزرگ در لیگ برتر با مشکلات زیادی روبه‌رو است، چه برسد به بازی‌های آسیایی. با بررسی تمام ضعف‌ها و مشکلات ورزشگاه شهید وطنی مشخص می‌شود که چرا نساجی برای میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا همانند دو فصل پیش در لیگ برتر باید خانه‌ به دوش باشد.

* جانمایی ورزشگاه در مرکز شهر بدون استانداردهای لازم

برای بررسی مشکلات نیازی نیست که به داخل ورزشگاه بروید و امکاناتش را بررسی کنید. قرار گرفتن ورزشگاه وطنی در مرکز شهر قائمشهر شاید در ظاهر مشکلی نداشته باشد، اما مشکلات این ورزشگاه قبل از اینکه وارد آن شوید، شروع می‌شود. این استادیوم فاقد پارکینگ مناسب است و در مسیر ورودی اصلی ورزشگاه یک مجتمع تجاری بزرگ قرار دارد که در شرایطی که ازدحام جمعیت وجود داشته باشد مشکلات زیادی را برای ورود و خروج به وجود می‌آورد. نمونه بارز آن دیدار اخیر نساجی و پرسپولیس بود که تماشاگران زیادی بدون بلیت مقابل درِ اصلی تجمع کردند و در نهایت وارد ورزشگاه شدند.

تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,

* ورودی و خروجی‌های ورزشگاه در حد یک استخر تفریحی

غیر از ورودی اصلی ورزشگاه که با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است، ورودی و خروجی‌های دیگر ورزشگاه هم ایرادهای زیادی دارد به طوری که اگر شما را به صورت ناشناخته مقابل آن قرار دهند به هیچ وجه فکر نمی‌کنید که در حال ورود به ورزشگاه هستید و در حدی است که تصور می‌کنید می‌خواهید برای 2 ساعت تفریح به استخر بروید. هیچ امکانات مناسبی برای ورود و خروج هواداران وجود ندارد و طرفداران می‌توانند می‌توانند با پارک کردن ماشین خود در خیابان کناری ورزشگاه، با طی کردن چند قدم از یکی از درهای فرعی وارد ورزشگاه شوند. این شرایط باعث به وجود آمدن نمای نامناسبی شده است. در بخش دیگری با وجود اینکه فضای مناسبی برای ایجاد راه مناسب برای ورود و خروج هواداران وجود دارد، یک درِ کوچک قرار گرفته و کنار آن با دیواری به طول 6 متر پوشیده شده است.

 

تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,

مشکل دیگری که در یکی از ورودی و خروجی‌های ورزشگاه وجود دارد، قرار گرفتن یک زورخانه است که از مدت‌ها پیش مجوز تخریب آن به منظور تجهیز ورودی و خروجی ورزشگاه صادر شده اما تاکنون تغییری در وضعیت آن صورت نگرفته است. اگر ساختمان زورخانه تخریب شود، در این قسمت، یک راه برای ورود هواداران احداث می‌شود تا رفت و آمد تماشاگران با سهولت بیشتری صورت گیرد.

علاوه بر این موارد، ورزشگاه وطنی فاقد سرویس‌های بهداشتی مناسب، بوفه و راهروهای مناسب برای رفت و آمد است و بلیت‌فروشی‌ها بدون شماره‌گذاری و مشخص شدن جای تماشاگر انجام می‌شود و هر تماشاگری که زودتر به ورزشگاه بیاید می‌تواند در جای مناسب‌تری قرار بگیرد.

تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,

* احداث ساختمان دو طبقه‌ بدون پله!

وقتی به داخل ورزشگاه وارد می‌شوید، نخستین موردی که جلوی چشم قرار می‌گیرد، ساختمان موتورخانه ورزشگاه است. فضایی که برای این منظور اختصاص پیدا کرده، در 2 طبقه ساخته شده است. ساخت این فضا در ابتدا مشکلی ندارد اما وقتی از نزدیک فضای آن را ببینید متوجه می‌شوید که برای رفتن به طبقه دوم آن هیچ راهی وجود ندارد و مسئولان امر بدون برطرف کردن این مشکل کار را رها کرده و به پایان رساندند.

 

* مخالفت با حضور هیئت‌های ورزشی در داخل ورزشگاه

زمانی از درِ اصلی، وارد ورزشگاه می‌شوید، انبوهی از بنرها و تابلوهای مختلف را می‌بینید. در واقع یکی از ایرادهایی که AFC به ورزشگاه شهید وطنی وارد دانسته، حضور دفاتر هیئت‌های ورزشی در این ورزشگاه است که از همان ابتدا دستور خروج آنها صادر شده بود اما پس از گذشت حداقل یک فصل همچنان شاهد این هستیم که هیئت‌های ورزشی در ورزشگاه وطنی فعالیت می‌کنند.

*  شرایط خوب چمن و رختکن‌ها در کنار مشکل نور

در کنار همه مشکلات و ایرادهایی که در ورزشگاه وطنی همچنان پابرجاست، باید از بازسازی و ترمیم خوب چمن و رختکن‌ها و اتاق مربیان گفت. پس از اینکه بازسازی چمن ورزشگاه بیش از یک سال زمان برد، در حال حاضر چمن طبیعی از کیفیت خوبی برخوردار است که در کنار شرایط خوب رختکن‌ها می‌توان از معدود مواردی دانست که ورزشگاه وطنی می‌تواند نمره قبولی بگیرد. اگر قرار باشد دیداری در این ورزشگاه در شب و زیر نور برگزار شود، شرایط خوبی نخواهد داشت چون کیفیت نور پروژکتورها ورزشگاه با وجود اینکه برای لیگ برتر تأیید شده اما با استانداردهای مدنظر AFC  فاصله زیادی دارد.

تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,

 

*  ورزشگاه خسته است، پا روی آن نکوبید!

یکی از اساسی‌ترین مشکلات این ورزشگاه، فرسودگی برخی از سکوها است و اگر خیلی زود برای ترمیم و بازسازی آن اقدامی صورت نگیرد، ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد. هواداران نساجی در اکثر بازی‌های نساجی در خانه، با شور و حرارت بالایی تیم‌شان را تشویق می‌کنند، این در حالی است که سکوهای هواداران به هیچ وجه شرایط مناسبی ندارد و برای لیگ بیست و سوم به طور جدی ترمیم شود.

 

* امکانات پایین در جایگاه VIP و خبرنگاران

در پایان می‌رسیم به ایرادهایی که در جایگاه VIP و خبرنگاران و محل استقرار دوربین‌های صداوسیما وجود دارد. در آخرین بازی نساجی مقابل پرسپولیس به دلیل ازدحام جمعیتی که وجود داشت خیلی از هواداران، جایگاه خبرنگاران را پُر کردند و اصحاب رسانه در بدترین شرایط حرفه‌ای خود مجبور بودند کار پوشش این بازی را انجام دهند. همچنین مسیر ورود و خروج به جایگاه VIP فاقد آسانسور است و برای حضور افراد مشکلات زیادی وجود دارد.

تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,تیم فوتبال نساجی مازندران , کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) , لیگ قهرمانان آسیا ,

طبق گفته‌‌های مدیرعامل نساجی، مبلغ 70 میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه شهید وطنی در فصل گذشته هزینه شد، اما وقتی که قسمت‌های مختلف این ورزشگاه را از نزدیک مشاهده می‌کنید، برای همه سؤال پیش می‌آید که این مبالغ و هزینه‌ها کجا خرج شده است. ورزشگاه شهید وطنی برای تبدیل شدن به یک استادیوم ایده‌آل برای هواداران قائمشهری راه زیادی در پیش دارد. باشگاه نساجی هم برای اینکه بتواند بدون دغدغه بازی‌هایش را در آن برگزار کند، با موانع بسیاری روبه‌رو است و برای برطرف کردن مشکلات ورزشگاه شهید وطنی قطعاً به کمک و همکاری مسئولان استان مازندران نیاز دارد. قرار است تا اواخر مردادماه مسئولان AFC از این ورزشگاه بازدید کنند و باید دید که این نواقص تا آن زمان برطرف خواهد شد یا خیر.

اخبار مرتبط

سنت شکنی نساجی در آغاز تمرینات پیش فصل

مدیرعامل نساجی استعفا کرد

اطلاعیه‌ باشگاه نساجی درمورد تایید مجوز حرفه‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha