مدال‌آوری کشتی‌گیران غیربومی برای تیم‌های غیرمدعی/ وقتی جای دو برادر عوض شد

مدال‌آوری کشتی‌گیران غیربومی برای تیم‌های غیرمدعی/ وقتی جای دو برادر عوض شد

مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور از صبح روز چهارشنبه (28 دی) در سالن هفت‌تیر تهران آغاز شد و ظهر روز گذشته (30 دی) با معرفی قهرمانان اوزان دهگانه به پایان رسید.

علیرضا سرلک در 57 کیلو، یاسین رضایی در 61 کیلو، پیمان بیابانی در 65 کیلو، مرتضی قیاسی در 70 کیلو، حسین ابوذری در 74 کیلو، امیرحسین کاووسی در 79 کیلو، علیرضا کریمی در 86 کیلو، ارشک محبی در 92 کیلو، مجتبی گلیج در 97 کیلو و امیررضا معصومی در 125 کیلوگرم قهرمان کشور شدند و طبق چرخه در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهند کرد.

یکی از نکات جالب مسابقات کشوری، رابطه دو برادر کرمانشاهی و تغییر جای آنها در این مسابقات بود. ارشک و یدالله محبی دو برادرزاده قهرمانان پیشین تیم ملی کشتی آزاد ایران، برادران محبی هستند که هر دو در این سالها در سطح کشور مطرح و مدعی بوده‌اند.

البته یدالله محبی برادر بزرگتر کارنامه بهتری داشته و دو بار به عضویت تیم ملی در مسابقات جهانی درآمده و سهمیه سنگین‌وزن المپیک 2020 توکیو را نیز او به دست آورد. او با وجود شایستگی‌هایی که در این سالها داشته، اما دستش از مدال جهانی کوتاه مانده است.

یدالله محبی همیشه در سطح تیم ملی با حریفانش رقابت داشته و هر بار و در هر رقابتی که داخل ایران کشتی داشت، برادرش ارشک از روی سکوها همراه با تعداد دیگری از دوستان و هم استانی‌هایش یدالله را به طوری تشویق می‌کرد که توجه همه به سمت آنها جلب می‌شد.

این بار یدالله به دلیل آسیب‌دیدگی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در سال 2022 و جراحی‌ که پشت سر گذاشت نتوانست در مسابقات کشوری شرکت کند و این بار او روی سکوها به شدت ارشک را تشویق می‌کرد و در حین کشتی‌های ارشک، صدای شیروان (یدالله محبی) در سالن جلب توجه می‌کرد.

ارشک هم این‌بار کار بزرگی انجام داده و با شکست محمدحسین میرباغبان و محمدجواد ابراهیمی مدعی کهنه‌کار وزن 92 کیلوگرم، به فینال این وزن رسید و در فینال هم به راحتی از سد سیدرضا هاشمی کشتی‌گیر مازندرانی تیم سمنان گذشت و قهرمان کشور شد.

نکته قابل توجه دیگر در مسابقات کشوری که باید به آن اشاره کرد، تغییر استان تعداد زیادی از کشتی‌گیران مدعی و بیرون مانده از استان‌ِ خود بود.

برجسته‌ترین این نفرات، یاسین رضایی قهرمان وزن 61کیلوگرم بود که به نام تیم بوشهر در مسابقات کشتی گرفت و به نوعی پدیده رقابت‌ها هم لقب گرفت. این کشتی‌گیر مازندرانی است که به نام استان دیگری در مسابقات کشوری کشتی گرفت.

سیدرضا هاشمی نفر دوم وزن 92 کیلوگرم هم دیگر کشتی‌گیر مازندرانی روی سکو بود که در این رقابت‌ها در تیم سمنان روی تشک رفت.

در وزن 65 کیلوگرم هم حریف پیمان بیابانی در فینال، کیان محمودجانلو بود که کشتی‌گیر مازندران است که این بار به اسم تیم اروند در رقابت‌ها حضور داشت.

علاوه بر کشتی‌گیران مازندرانی، چندین کشتی‌گیر تهران هم در قالب استان‌های دیگر روی تشک رفتند. درواقع تیم‌هایی چون کیش، قشم، سیستان و بلوچستان، کرمان و... در برخی اوزان از نفرات غیربومی در ترکیب خود استفاده کرده بودند

اخبار مرتبط

وزنه‌بردار قهرمان: حاضرم مدال طلایم را بفروشم تا گره زندگی مردم باز شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha