انهدام باند جاعل ۳۸۰ هزار میلیاردی چک‌های بانکی

انهدام باند جاعل ۳۸۰ هزار میلیاردی چک‌های بانکی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار مرتضی میرزایی بیان داشت: طی چند سال اخیر، پرونده‌های زیادی در ارتباط با جعل و کلاهبرداری و خرید و فروش با چک‌های بلامحل و جعلی در شهرستان‌های استان و حتی سایر استان‌ها تشکیل شد.

وی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت اعضای باند جعل و کلاهبرداری با استفاده از چک‌های جعلی، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، اعضای این باند با شناسایی معتادان متجاهر و بعضاً کارتن خواب با استفاده از مدارک هویتی این افراد و پرداخت مبالغی وجه اقدام به افتتاح حساب و در ادامه اخذ دسته چک به نام آنان می‌کردند.

سردار میرزایی با اشاره به دستگیری یکی از متهمان اصلی این پرونده، افزود: ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از مخفیگاه این متهم، تعداد زیادی دسته چک مربوط به افراد مختلف، کشف کردند.

وی تصریح کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس، ضمن اقرار به بزه انتسابی از تهیه دسته چک با مدارک هویتی افراد معتاد و بی بضاعت و شارژ مالی آن‌ها و در نهایت فروش و توزیع چک‌ها در بین افراد مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران اظهار کرد: در همین راستا پرونده متهم و صاحبان حساب و چک که اغلب اهل و ساکن استان مازندران بودند، شناسایی و به مرجع قضائی معرفی شدند.

سردار میرزایی با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی این پرونده ۳۸۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: ۵۱۰ شاکی در این پرونده شناسایی و با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی ۱۸ متهم از اعضای این باند بزرگ دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند که تحقیقات تکمیلی و رسیدگی به پرونده کماکان در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha