دپوی ۵۰۰ هزار تن برنج در انبارهای مازندران

دپوی ۵۰۰ هزار تن برنج در انبارهای مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی ظهر یکشنبه در پایان سفر دو روزه به مازندران در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به مازندران اظهار داشت: اعتبارات خوبی به استان تخصیص داده شده و کارهای خوبی در حوزه زیرساختی و زیربنایی صورت گرفته است.

وی تعهد ارزی را از جمله مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان مازندران بیان کرد و گفت: حل این مشکل می‌تواند درآمدهای ارزی کشور را بالا برد و درآمد مردم را رشد دهد.

رضایی کمبود سرمایه در گردش تولیدکنندگان را از دیگر مسائل بیان کرد و با اشاره به بازدید از بندر امیرآباد آن را جز بنادر کم نیرو یاد کرد و خواستار افزایش ظرفیت آن به ۱۰ میلیون تن شد و گفت: طرح توسعه ظرفیت بندر باید تهیه شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور مازندران ظرفیت پایانه روماک را ۳۰۰ هزار تن بیان کرد و گفت: چشم اندازی از کشاورزی آینده را در این پایانه می‌توان دید.

وی انجام سرمایه گذاری برای تکمیل پایانه صادراتی خاویاری را لازم برشمرد و نیاز این طرح را ۵۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این طرح‌ها می‌تواند سبب جهش اقتصادی در مازندران شود.

رضایی با تاکید بر توسعه زنجیره‌های ارزش و صنایع شیلات و مرکبات گفت: در حال حاضر ۵۰۰ هزار تن برنج در انبارهای مازندران باقی مانده است و مقرر شد راهکاری برای خرید برنج از مردم صورت گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با عنوان اینکه بخشی از مرکبات روی درخت مانده است، گفت: باید راهکاری اتخاذ شود تا مرکبات به بازارهای داخلی و صادراتی ورود پیدا کند.

محسن رضایی روز گذشته به مازندران سفر و بازدید از طرح‌های تولیدی و اقتصادی و نشست با تولیدکنندگان از جمله برنامه‌های وی بود.

اخبار مرتبط

قیمت جدید برنج مازندران + جدول

قیمت جدید برنج ایرانی را اینجا ببیند/ جدول

واردات برنج خارجی ضربه محکمی به تولید برنج در مازندران است

0 نظر

ارسال نظر

capcha