معرفی «ری‌را» در خانه نیما یوشیج

معرفی «ری‌را» در خانه نیما یوشیج

به گزارش صدای بورس، محصول «ری‌را» در سایت ایران خودرو مازندران به تولید خواهد رسید و به همین سبب جایگاه خاصی در میان مردم خطه شمال کشور دارد.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در آیین معرفی تازه‌ترین محصول این خودروساز در خانه نیما، «ری‌را» را محصولی به‌روز و مدرن و مطابق با نیاز و خواست مشتریان خواند و گفت: این خودروی کراس اوور بر اساس پلتفرم IKP۱ توسعه یافته و با دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک به بازار عرضه خواهد شد.
مهدی خطیبی تصریح کرد: «ری‌را» در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.
وی به تولید این خودرو در بابل اشاره کرد و گفت: با توجه به سیاست گروه صنعتی ایران خودرو در نام گذاری محصولات جدید، قرار بر این شد هر محصول جدید در یکی از سایت‌های استانی به تولید رسیده و به نام یکی از مفاخر بومی آن استان نام‌گذاری شود.
استاندار مازندران نیز در این مراسم ضمن قدردانی ویژه از مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نام‌گذاری ری‌را، گفت: این خودرو توسط بهترین مهندسان و متخصصان و کارگران در شرایط سخت تحریم با بهترین کیفیت طراحی شده و به تولید خواهد رسید.
سید محمود حسینی پور افزود: نیما شاعری شناخته شده در سطح بین‌المللی است و ری‌را نیز در عرصه صنعت بین‌المللی به بهترین شکل شناخته خواهد شد.
در این مراسم قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو و مدیرکل میراث فرهنگی مازندران و جمع پرشور شعرا و مردم بومی یوش نیز حضور داشتند.
گفتنی است، «ری‌را» در زبان مردم خطه شمال کشور به معنای باران است و در شعر و ادبیات فارسی و به ویژه در آثار پدر شعر نو، نیما یوشیج جایگاه ویژه‌ای دارد به گونه‌ای که یکی از اشعار این شاعر پرآوازه با این نام سروده شده و یکی از برترین آثار اوست.

معرفی «ری‌را» در خانه نیما یوشیجمعرفی «ری‌را» در خانه نیما یوشیج

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha