آبله میمونی به مازندران هم رسید؟ | واکنش دانشگاه علوم پزشکی بابل

آبله میمونی به مازندران هم رسید؟ | واکنش دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش همشهری آنلاین،‌ خبری دیروز در فضای مجازی استان مازندران به همراه تصویری از یک بیمار منتشر و اعلام شده بود که این فرد روز جمعه ۲۸ مرداد ماه به یکی از داروخانه‌های شبانه روزی شهرستان بابل مراجعه کرده که علائم پوستی شبیه به آبله میمونی داشته است.

در این گزارش اعلام شده بود که فرزند این فرد نیز درگیر این بیماری شده و اکنون بهبود یافته است اما پدر خانواده همچنان درگیر این بیماری و تحت نظر پزشک در حال درمان است.

دکتر حسین جلاهی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: کارشناسان این دانشگاه به محض اطلاع از این اتفاق موضوع را پیگیری و ظرف ۲۴ ساعت فرد مورد نظر را شناسایی کردند.

او افزود: اساتید پوست و عفونی دانشگاه با تشخیص ابتلاهای متفاوت در حال بررسی موضوع هستند و در نهایت باید نمونه برداری شود.

دکتر حسین جلاهی ادامه داد: نمونه گیری از این فرد امروز گرفته شده و کارشناسان در حال انجام آزمایش‌های لازم از این فرد مشکوک به آبله میمونی هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: بیماری آبله میمونی مانند ویروس کرونا منتشر نمی‌شود به همین دلیل مردم نگران نباشند. مجموعه دانشگاه علوم پزشکی نیز به دقت در حال انجام آزمایش‌ها هستند.

اخبار مرتبط

جشنواره شاخه نبات در دانشگاه علوم پزشکی بابل

جشنواره هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد

بهره‌وری؛ محور اصلی اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی

0 نظر

ارسال نظر

capcha